Potrzebuję uporządkowania mojej księgowości! Co powinienem zrobić?

Potrzebujesz uporządkowanej księgowości małego biznesu? Nie obawiaj się, że zostałeś w tyle ze swoimi księgami rachunkowymi, zdarza się. W końcu co jest ważniejsze w biznesie niż sprzedaż, prawda? Jednak w pewnym momencie trzeba uporządkować ten bałagan księgowy. I chcesz mieć pewność, że nigdy więcej nie będziesz musiał stawić czoła tej sytuacji.

Uszeregowanie pod względem ważności

Pierwszym krokiem na drodze do uporządkowania ksiąg rachunkowych jest ustalenie ich priorytetów. Istnieje różnica między księgowością która jest na liście do zrobienia i rzeczywiście czymś wykonanym. Gdzieś po drodze po prostu przesunąłeś księgi na drugi plan. A kiedy próbowałeś zrobić z tym porządek było już za późno. Teraz zbliża się termin płatności zobowiązań podatkowych i zaczynasz odczuwać stres. Nie pozwól, aby Twoje księgi odwracały Twoją uwagę od tego, co naprawdę ważne: od rozwijania biznesu.

Rozważ profesjonalną pomoc w prowadzeniu ksiąg rachunkowych.

Jeśli twoje księgi naprawdę są kłopotliwe, możesz rozważyć skorzystanie z profesjonalnej pomocy księgowej. Doświadczony księgowy może zaoszczędzić wiele czasu, frustracji i pieniędzy w dłuższej perspektywie. Weźmy pod uwagę usługi księgowe zlecane na zewnątrz, jako że będą mieli cały zespół profesjonalistów, a nie tylko jedną osobę. Firmy księgowe mają dedykowane zespoły z wieloletnim doświadczeniem, które potrafią szybko i dokładnie posprzątać Twój bałagan.

Uruchom system w celu utrzymania właściwego działania.

Kiedy wreszcie otrzymasz program z księgowością małych firm, powinieneś wprowadzić system do jej prowadzenia. W naszej księgowości zalecamy aktualizację ksiąg co tydzień, co miesiąc lub co kwartał. W naszej firmie codziennie aktualizuję naszą księgowość. Jestem pewien, że myślisz, że robię to, ponieważ jest to dla mnie łatwe i ponieważ jestem w branży. To po prostu nieprawda. Zdecydowanie zalecam niektórym firmom codzienną aktualizację ksiąg.
Codzienna aktualizacja ksiąg rachunkowych pozwala działać Twojemu biznesowi na innym poziomie. Zapoznałeś się bardzo dobrze z finansami swojej firmy, co daje Ci dużą pewność, że jesteś w stanie podążać we właściwym kierunku. Dodatkowo, stale monitorujesz swoje kluczowe wskaźniki biznesowe i zyskujesz pełną świadomość i kontrolę nad swoimi przepływami pieniężnymi. Co jest bardziej krytyczne dla Twojego małego biznesu niż przepływ środków pieniężnych? (Jedyną rzeczą, którą można by uznać za ważniejszą, jak mogę twierdzić, jest twój zespół)

Skorzystaj z księgowości, aby rozwijać swoją działalność


Gdy będziesz prowadzić swoją księgowość biznesową regularnie, zaczniesz dostrzegać w niej większą wartość. Skorzystaj z niego, wykorzystując księgowość jako narzędzie wzrostu. Upewnij się, że identyfikujesz i monitorujesz kilka kluczowych wskaźników biznesowych dla swojej firmy. Po zidentyfikowaniu niektórych wskaźników biznesowych należy je monitorować, aby upewnić się, że raportowanie biznesowe dostarcza informacji na ich temat.
Uważam, że jednym z najlepszych narzędzi finansowych, jakich potrzebuje każde małe przedsiębiorstwo, jest dobra prognoza finansowa. Jestem głęboko przekonany, że ustalając roczny budżet, będziemy mieli świadomość tego, co nas czeka i opracujemy plan zatrudnienia. Uważam jednak również, że powinien pan przewidywać kilka miesięcy naprzód, pod koniec każdego miesiąca. To jest absolutnie kluczowa sprawa: co miesiąc.
Kiedy prognozujesz (powiedzmy, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy), otrzymasz wgląd w finansową przyszłość swojej firmy. Może to pomóc w szybszym wykrywaniu zagrożeń, jak również możliwości, i wykonać odpowiednie kroki, aby utrzymać swój biznes na bieżąco z celami. Może również pomóc w zatwierdzeniu dużych inwestycji, takich jak zakup sprzętu i decyzje o zatrudnieniu. Nie wpadaj w pułapkę, że będziesz patrzył tylko na wyniki finansowe z przeszłości; przyszłe prognozy finansowe są o wiele ważniejsze od Twoich wyników z przeszłości.