Właściciele małych firm: Przestań tracić pieniądze na te trzy typowe pułapki

Wbrew powszechnemu przekonaniu, małe firmy osiągają przyzwoite wyniki. Urząd Statystyczny informuje, że prawie 50 procent nowych przedsiębiorstw jest wciąż aktywnych po pięciu latach. Aby zwiększyć szanse na znalezienie się wśród nich, unikaj trzech typowych pułapek, które powodują, że właściciele małych firm tracą pieniądze:

rachunkowość: Nie próbuj tego w domu.

Wielu właścicieli małych przedsiębiorstw popełnia błąd, przyjmując na siebie odpowiedzialność za prowadzenie księgowości i monitorowanie przychodów, zmniejszając je o wydatki i samodzielnie oceniając zysk netto lub straty. Dobrzy właściciele wiedzą, jak ważne jest dokładniejsze określenie ich liczby i ocena rentowności każdego klienta lub projektu. Patrząc tylko na sprawozdania finansowe jako całość, nie będziesz wiedział, co się udaje, a co nie, co jest warte Twojego czasu i czego powinieneś się pozbyć. Czy wydaliście zbyt dużo pieniędzy na marketing, czy stosowaliście właściwe ceny, czy wasze koszty produkcji były zbyt wysokie?
Uzyskanie tych informacji wymaga dokładnego rozliczenia wydatków. Wynajmij doświadczonego doradcę podatkowego, kogoś, kto wykracza poza zwykłe naliczanie podatków. Pomoże to w stworzeniu systemu do śledzenia danych w przyszłości. Chociaż oczywiście, czy i kiedy osiągniesz zysk, upewnij się, że płacisz podatki – ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić jako mała i rozwijająca się firma, to popaść w długi i kosztowny spór z urzędem skarbowym.

Brak szkoleń i narzędzi

Odnosząc się do konkretnych danych, jak również anegdot, stwierdza się, że sprzedawcy, którzy mają poczucie celu, przewyższają sprzedawców, którzy są czysto zależni od wynagrodzenia. Spędzaj trochę czasu z menadżerami i handlowcami, aby wymyślić odpowiedź na pytanie: „Jak ten klient będzie się zmieniał w wyniku współpracy z nami” i motywuj swoich partnerów handlowych do postrzegania klientów jako ludzi, którymi są.
Twoi pracownicy nie mogą być właściwie przeszkoleni bez posiadania danych, które pozwolą im ocenić, gdzie się znajdują w porównaniu z ich celami. Po określeniu celu użyj oprogramowania, które śledzi i analizuje dane dotyczące wydajności sprzedaży oraz dostarcza narzędzi do prognozowania sprzedaży. Niektóre firmy analityczne oferują nawet karty wyników pracowników w celu ukierunkowania przyszłych możliwości sprzedaży.

Ignorowanie reputacji online

Zrób krok w tył i stwórz plan marketingowy, który obejmuje zarządzanie reputacją i marketing w mediach społecznościowych. Według danych prawie 90 proc. osób czytających recenzje w sieci jest pod ich wpływem. Możesz przegapić potencjalny biznes bez budowania interaktywnej obecności online.
Twoja strona jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, ale zwróć uwagę na sieci społecznościowe, jak również. Używaj mediów społecznościowych do kierowania biznesu z powrotem na Twoją stronę internetową, gdzie użytkownicy mogą znaleźć informacje o Twojej marce i usługach. Korzystaj z innych bezpłatnych lub tanich metod marketingowych, w tym z elektronicznych biuletynów i pocztówek w masowych mailerach, aby nadal komunikować się z Twoją bazą klientów. Nie popełniaj jednak błędu, mierząc swój sukces po prostu poprzez zbieranie odpowiedzi na jednorazowe kampanie lub kupony. Zamiast tego, użyj danych do obliczenia zwrotu z inwestycji dla każdej taktyki i określenia, która z nich jest najbardziej efektywna dla odbiorców. Posiadanie tych informacji pomoże Państwu w ograniczeniu wydatków i utrzymaniu rentowności.

Świadczymy indywidualne usługi księgowe dla Twojej firmy:


Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach księgowych dla małych firm i dowiedzieć się, w jaki sposób nasz zespół może pomóc usprawnić procesy finansowe i przenieść Twoją firmę na wyższy poziom.

Podobne wpisy